Masaż

Masaż

Masaż to relaks, odprężenie, wyciszenie. Masaż przynosi ciału i duszy nieocenione korzyści-szczególnie w świecie pełnym stresu,pośpiechu w którym trudno znaleźć moment tylko dla siebie. Dotyk ma dobroczynne właściwości i zapewnia regenerację ciała,zmniejsza napięcie i pobudza energetycznie. Przyjemności kojącego dotyku i rozpieszczeniu zmysłów mogą poddać się wszyscy poszukujący chwili relaksu i ucieczki od zgiełku miasta.

Szukasz gabinetu oferującego profesjonalny masaż w mieście Lublin? Masaż wszelakiego rodzaju wykonywany przez doświadczony i wykwalifikowany personel tylko w Studio Zdrowia i Urody Alexandra w Lublinie.


MASAŻ KLASYCZNY

Do cennika Powrót do menu

Jest to zespół technik (chwytów) stosowanych w odpowiedniej kolejności, które wywierają wpływ na ustrój człowieka, powodując wystąpienie odczynu w tkankach i narządach. Relaksuje, pobudza krążenie usprawniające procesy odżywiania,oddychania i detoksykacji na poziomie komórkowym. Wpływa również na układ immunologiczny skóry,zmniejsza obrzęki,uaktywnia funkcję gruczołów skórnych oraz pobudza mięśnie. Aktywuje naturalne mechanizmy samoregeneracji,zmniejsza napięcie i ułatwia osiągnięcie harmonii ciała i ducha.
Masujemy:

 • twarz,
 • plecy,
 • kończyny górne/dolne,
 • całościowy.

DRENAŻ LIMFATYCZNY

Do cennika Powrót do menu

Polega na zastosowaniu określonych technik, wykonywanych w formie przepychającej (przesuwającej, wyciskającej, tłoczącej) w celu usprawnienia krążenia limfy.
Cel: przeciwdziałanie lub likwidacja obrzęków zapalnego, chłonnego, zastoinowego czy onkotycznego oraz przyspieszenie usunięcia z organizmu produktów przemiany materii. Wskazane dla osób po amputacjach, kobiet po mastektomii, w celu zniesienia opuchlizny na twarzy.


MASAŻ CZEKOLADĄ

Do cennika Powrót do menu

To zabieg energetyzująco-drenujący, który trwa ok. 90 minut. Najczęściej rozpoczyna się od peelingu całego ciała ziarnami kakaowca, który ma za zadanie usunięcie zrogowaciałego naskórka, a następnie nawilżenie oraz uelastycznienie skóry. Tak przygotowane ciało jest gotowe do drugiego etapu zabiegu, czyli czekoladowej maski. Zabieg kończy się wmasowaniem kremu czekoladowego.
Cel: Działaniem wyszczuplającym i wspomagającym zabiegi antycellulitowe pobudza organizm do produkcji endorfin odpowiedzialnych za poprawę samopoczucia i relaks. Maska czekoladowa bogata w witaminy, sole mineralne w połączeniu z polifenolami i flawonoidami spowalniają procesy starzenia i utrzymują skórę w dobrej kondycji.


MASAŻ SPORTOWY

Do cennika Powrót do menu

Masaż ręczny, podczas którego siłę poszczególnych technik dostosowuje się do indywidualnej reaktywności sportowca, mając na uwadze rodzaj wykonywanego masażu sportowego oraz charakter uprawianej dyscypliny sportu.
Cel: Celem masażu jest zapobieganie objawom patologicznym, które mogą powstać w wyniku dużych przeciążeń występujących w sporcie wyczynowym. Masaż sportowy spełnia następujące funkcje: rozgrzewającą (przygotowanie do treningu czy zawodów), regeneracyjną (przyspieszenie powrotu organizmu po dużym wysiłku do stanu wyjściowego) i leczniczą (wspomaganie leczenia urazów powstałych podczas treningu lub zawodów).


MASAŻ BAŃKĄ CHIŃSKĄ (wyszczuplający, antycellulitowy)

Do cennika Powrót do menu

Bańkę próżniową można wykorzystać jako wspaniały instrument do masażu leczniczego i kosmetycznego. Specjalną gumową bańką próżniową po przyssaniu do skóry stopniowo przeciąga się w odpowiednim kierunku. Ta technika jest szczególnie skuteczna w przypadku rwy kulszowej i ramieniowej, a także w innych zespołach bólowych kręgosłupa i mięśni. Wykorzystuje się ją również jako metodę ułatwiającą wchłanianie przez skórę maści i kremów z substancjami leczniczymi i kosmetycznymi. Bańką wykonuje się jeden z najskuteczniejszych masaży odchudzających i antycelulitowych. Już po pierwszym masażu widać korzystne zmiany takie jak:

 • usuwanie cellulitu,
 • redukcja tłuszczu z brzucha i innych części ciała,
 • zmniejszenie widoczności rozstępów,
 • wymodelowanie sylwetki.

MASAŻ STÓP – REFLEKSOTERAPIA

Do cennika Powrót do menu

Jest to metoda leczniczego masażu, w której stymulowane są określone punkty i strefy odruchowe na stopach, odpowiadające poszczególnym narządom i układom ludzkiego ciała. Celem takiego masażu jest uaktywnienie procesów samoleczenia co w efekcie daje powrót organizmu do naturalnej równowagi fizjologicznej-homeostazy.


MASAŻ IZOMETRYCZNY

Do cennika Powrót do menu

Jest to dosyć krótki zabieg, ale intensywny. Polega na naprzemiennej pracy raz na mięśniu napiętym raz na rozluźnionym.
Cel: przywrócenie masy i siły osłabionym mięśniom bez obciążania organizmu ćwiczeniami fizycznymi, masaż odchudzający, który redukcje podskórną tkankę tłuszczową, oraz masaż przyczyniający się do wzrostu masy i siły mięśniowej.


MASAŻ KONTRALATERALNY

Do cennika Powrót do menu

Wykonywany na odpowiedniej części kończyny zdrowej w stosunku do części kończyny chorej. Masaż ten przeprowadza się we wszystkich przypadkach, w których niemożliwe jest zastosowanie masażu na chorej kończynie ze względu na przeciwwskazania (np. stan zapalny, oparzenia, rozległe rany, opatrunek gipsowy, zmiany dermatologiczne itp.).
Cel: aktywizuje przepływ krwi i bodźców nerwowych kończyny chorej za pośrednictwem skrzyżowań naczynioruchowych odruchów fizjologicznych na stronie przeciwnej o około 30%.


KINESIOTAPING

Do cennika Powrót do menu

Kinesiotaping (plastrowanie dynamiczne, kinezjotaping) to metoda terapeutyczna, która polega na oklejaniu wybranych części ciała specjalnymi elastycznymi plastrami. Zostały one opracowane na początku lat 70. ub. w. przez japońskiego doktora Kenzo Kase, a największą popularność zyskały w latach 90.
Plastry stworzone są z bawełny i kleju akrylowego. Mają one grubość i ciężar zbliżony do skóry i podobnie jak ona są dość rozciągliwe. Ponadto przepuszczają powietrze i są wodoodporne. Plastry można nosić od kilu dni do kilku tygodni lub do momentu odklejenia się całego plastra.
Naklejona taśma delikatnie unosi skórę i zwiększa w ten sposób przestrzeń, jaka tworzy się między nią a mięśniami - właśnie ten efekt jest kluczowy dla działania kinesiotapingu. Odpowiednie naklejenie plastra, poprzez redukcję napięcia na receptory skórne, ma również wpływ na odczuwanie bólu, który jest jednym ze wskazań do kinesiotapingu.

1. Ból

 • pourazowy (będący wynikiem kontuzji lub wypadku),
 • kręgosłupa (zespoły bólowe kręgosłupa) - plastry łagodzą nie tylko ból kręgosłupa, lecz także inne objawy, takie jak ograniczenie zakresu ruchu, uczucie zablokowania w kręgosłupie, ostry i promieniujący do kończyn ból, a nawet zawroty głowy,
 • reumatyczne,
 • po operacjach - kinesiotaping może zmniejszać nawet anormalny i ostry ból pooperacyjny. Podobno działa tak dobrze, że nie trzeba stosować leków przeciwbólowych.

 2. Nadwyrężone i zbyt napięte mięśnie
Plastry rozluźniają naciągnięte i nadwyrężone mięśnie, odciążają je, normalizują ich napięcie, gdyż przejmują ich funkcję lub wspomagają ich pracę.

3. Zapobieganie kontuzjom
Plastry ułatwiają przemieszczanie się mięśni względem powięzi i stabilizują stawy, co jest pomocne w trakcie treningu.

4. Skurcze
Plastrowanie pomoże nie tylko sportowcom, którzy nie wykonali rozgrzewki i "złapał" ich skurcz, lecz także osobom, które, np. zmagają się ze skurczem łydek w czasie snu.

5. Problemy z krążeniem
Plastry dają ten sam efekt co drenaż limfatyczny - wspomagają odprowadzanie limfy i poprawiają krążenie. W związku z tym plastrowanie jest polecane np. kobietom po mastektomii lub osobom, które zmagają się z opuchniętymi nogami (np. kobiety w ciąży).

6. Zmarszczki
Jak twierdzi dr Kenzo - twórca kinesiotapingu, taśma zapobiega powstawaniu zmarszczek. On sam używa jej na noc, przed pójściem do łóżka i zdejmuje rano. Przekonuje, że jej regularne używanie może zapobiec zmarszczkom, zmianom skórnym, a także cieniom pod oczami.

7. Rozstępy
Kinesiotaping pomoże kobietom ciężarnym nie tylko się zrelaksować, lecz także zapobiec rozstępom.